sobota, březen 02, 2024
Mateřská škola Veselý Domeček je soukromé zařízení pro naše nejmenší ve Velkých Přílepech. Naše služby poskytujeme od září 2011.


Veselý Domeček je umístěn ve zrekonstruovaném řadovém domku. Rekonstrukce proběhla pod vedením zkušených architektů Atelieru Kunc. Při přestavbě bylo myšleno na maximální bezpečnost dětí (protiskluzové pásky, zábrany na schodiště, krytky hran nábytku, ale i vnitřní cirkulace teplé vody zabezpečující teplotu, při které se děti nemohou opařit). Pamatováno bylo i na pohodlí a tepelný komfort (v létě v případě potřeby možno použít klimatizaci ve všech patrech).
Prostory zařízení jsou schváleny dle stavebních a hygienických předpisů pro provoz mateřské školy, "neobcházíme" tedy tyto předpisy jako jiná "studia", "dětské kluby" a "centra" - jde o bezpečnost a zdraví vašich dětí!
Veselý domeček disponuje zahradou, kde byl vybudován vlastní malý lanový park, který, kromě zábavy, je vhodný i pro nácvik motorických dovedností nebo různé soutěže. Výhodou je i jeho variabilita, která umožňuje úpravy, změny nebo doplnění. Zachování vysoké bezpečnosti pro děti je samozřejmostí. Zahrada má ještě pískoviště, skluzavku a záhonek pro zahradnické a pěstitelské aktivity dětí.
Během roku 2015 plánujeme rozšíření venkovních prostor na nově zakoupený přilehlý pozemek, který přebudujeme na velkou zahradu s dalšími herními prvky. Tím vznikne bezkonkurenční venkovní prostor, který nemůže nabídnout žádné jiné zařízení.
U vchodu na zahradu je terasa s pergolou pro celoroční možnost pobytu venku v rámci venkovních (outdoorových) aktivit.

Veselý Domeček poskytuje dopolední i odpolední péči o předškolní děti (od 2 let). Učíme děti důležitým základním dovednostem před zahájením školní docházky. Připravujeme zajímavý program s vazbou na různé výtvarné a zájmové kroužky (výtvarný a hudební kroužek, kroužek dětské jógy a další). Každý měsíc máme několik zajímavých akcí, včetně pravidelných návštěv divadelních představení, výletů i výstav.. Nabídku jsme rozšířili i o pravidelné, tématicky zaměřené večerní služby s možností přespání dětí.

Naším cílem je vytvoření otevřeného a vstřícného prostředí s možností zapojení rodičů do tvorby náplně zařízení. K tomu nám již pomáhají ankety, ve kterých zjišťujeme zájmy a preference rodičů a dětí.Výsledky hodnocení zveřejňujeme na našich stránkách a zajímavé podněty zapracováváme do našeho programu.
Děti jsou vedeny k rozvoji vhodně zvolenými výukovými programy. Chceme je naučit dobrým základům v souladu s odbornými požadavky současné kurikulární reformy:

 • akceptování přirozeného vývojového specifika dětí předškolního věku a jejich promítání do obsahu, forem a metod jejich vzdělávání,
 • umožnění rozvoje a vzdělávání každého jednotlivého dítěte v rozsahu jeho individuálních možností a potřeb
Za základ považujeme získávání a rozvoj základních dovedností:
 • schopnost učení (např. pomocí logických a paměťových her, poznávání okolí a pojmenováváním nových věcí, dějů, zvířat, rostlin a podobně),
 • schopnost řešit problémy a situace (experimentování, nalézání nových řešení při hrách a podobně),
 • schopnost komunikace (pravidelným každodenním sdělováním prožitků, příhod, přání, vyprávěním příběhů a podobně),
 • Za zásadní považujeme správnou mluvu a výslovnost českého jazyka. Základy anglického jazyka je možné aplikovat v rozsahu schopností a specifik nízkého věku. Pokud předškolní nebo rodinná výchova neprobíhá v anglicky mluvícím prostředí, dítě je schopné dobře zvládnout a naučit se zábavným způsobem anglickým slovům, nikoli však mluvě.
 • rozvoj jemné motoriky (prostřednictvím speciálních hraček naučit jemné manuální pohyby, ale i držení a používání jídelních příborů nebo kreslících potřeb).

K tomu máme uzpůsobený denní i roční program, který v sobě zahrnuje uvedené principy.

Veselý Domeček nabízí výhodné možnosti volby různých programů a jejich flexibilitu. Nabízíme unikátní možnost online plánování docházky, kterou nemá žádné další zařízení. Rezervační systém umožňuje v případě potřeby velmi jednoduše měnit docházku dětí, dává přehled o jejím čerpání a nabízí i finanční vyjádření plánované či realizované docházky.
Důležitá je pro nás i bezpečnost uváděných informací, včetně zveřejňování fotografií. Proto mnohé informace a fotografie dětí či videozáznamy z akcí mohou rodiče spatřit teprve po přihlášení na naší webovou stránku, které je chráněno unikátním heslem.
Nepovažujeme za vhodné umístění webkamer a podobných zařízení do našich prostor, protože chceme minimalizovat i teoretické riziko zneužití.

Veselý Domeček dbá na kvalitní stravování a zdravý životní styl. Obědy odebíráme ze speciálního stravovacího zařízení pro děti - Bionea. Jídlo je připravováno z kvalitních biopotravin v optimální skladbě a pestrosti. Zajišťujeme rovněž speciální diety (např. bezlepkovou).
Máme zajištěný stálý zdravotní dozor, který umožňuje rychlé zhodnocení zdravotního stavu dětí, konzultaci nebo doporučení.

V případě dotazů nás kontaktujte na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

O novinkách a další přípravě Vás budeme informovat i prostřednictvím této stránky, kterou rovněž chceme postupně vylepšovat a doplňovat.

Hlavní kontakt

 • VESELÝ DOMEČEK
  Smetanova 387
  252 64 Velké Přílepy

  GPS: 50°09'21.59"N, 14°19'08.57"E

  Tel.: 602 379 433
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.